Aktualności

Porządkowanie grobów

24.10.2012 spotkaliśmy się na parafialnym cmentarzu w celu posprzątanie opuszczonych i zaniedbanych grobów. Caritas zaopiekował się ponad 20 grobami, Wolontariusze na każdym z nich zostawili chorągiewki i znicze.

Wieczorne czuwanie. Zbiórka pieniędzy na rechabilitację.

Dnia 12.10.2012 na spotkaniu omawialiśmy szczegóły wieczornego czuwania, które ma odbyć się w najbliższą niedzielę w parafii w Bolechowicach. Przygotowaliśmy się wstępnie do zbiórki pieniędzy na rehabilitację Justyny, która ma odbyć się 21.10 w naszej parafii oraz 17.11 w parafii w Giebułtowie.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego SKC

Dnia 20.09.2012 odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Caritas, na którym omówiliśmy plan pracy na rozpoczynający się rok szkolny.

Wielki Tydzień

Tradycyjnie jak co roku SKC 10 Modlnica prężnie włącza się do Akcji związanych z nadchodzącym Wielkim Tygodniem. W tym okresie pragniemy odwiedzić chorych z najesz parafii, rozwieź dary dla potrzebujących z naszej parafii jak i potrzebujących z poza naszej parafii obdarowanych rodzin będzie ok 15. Pragniemy zawieź dary dla zaprzyjaźnionego domu dziecka w Krakowie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nasze akcje, prosimy o pomoc, bez was nie pomożemy na tak wielka skalę ! Za wszystko już dzisiaj dziękujemy.Więcej informacji dotyczących wszystkich akcji u moderatora CaritasDominik Krawczyk tel. 513 366 182

WYJAZD DO WISŁY

Dnia 23 tj. czwartek do 25 tj. sobota wolontariusze szkolnego koła Caritas z Modlnicy wraz z ministrantami parafii i młodzieżą z Modlnicy wyjechali na 3 dniowy wyjazd do Wisły. Wyjazd ten miał charakter wypoczynkowy. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia Wisły, różnych atrakcji takich jak: basen, kulig konną nocą, wyciąg narciarski, zawody skoków narciarskich itp. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego wyjazdu szczególnie: Dominikowi Krawczykowi, Ks. Arturowi Gielacie, wszystkim ofiarodawcą. również serdecznie dziękujemy Panu Janowi Pindlowi opiekunowi oraz przewodnikowi naszego wyjazdu. Dziękujemy zdj. w zakładce galeria. 

SPOTKANIE WIGILIJNE CARITAS MODLNICA

23 XII 2011 roku odbyło się wigilijne spotkanie grupy Parafialnej Caritas. Na spotkaniu wszyscy zostali przywitani przez Moderatora Dominika Krawczyka oraz Opiekuna Ks. Artura Gielatę. Moderator koła podsumował ubiegły rok, akcje z nim połączone oraz bardzo serdecznie dziękował wszystkim wolontariuszom, sponsorom i darczyńcom SKC 10. Ks. Artur złożył wszystkim serdeczne życzenia i również dziękował wszystkim zaangażowanym w Caritas. W czasie spotkania wszyscy połamali się opłatkiem, oraz usiedli do stołu wigilijnego. Dziękujemy każdej pomocnej dłoni. Zdjęcia z wigilij w zakładce galeria.

SPRZEDAŻ ŚWIEC I DŁUGOPISÓW

NIEDZIELA 27 XI 2011Godzina 7.00Katarzyna Janus, Angelika Mazur, Małgorzata Glanowska, Przemysław WiącekGodzina 9.00 (Modlniczka)Maciej Słaboń, Michał Gumula, Michał ŁośGodzina 11.00Grzegorz Janik, Agnieszka Czech, Joanna Kwiecień, Katarzyna Kiełkiewicz, Mateusz SzumiecGodzina 12.30Dominik Krawczyk, Krzysztof Wójtowicz, Maria Zielińska, Justyna JasińskaGodzina 17.00Bartłomiej Wojtoń, Karolina Szumiec, Klaudia Janus, Maria SzumiecObecność obowiązkowa !

ZAKUPY PRZED RORATAMI

Dnia 25 listopada 2011 po spotkaniu  szkolnego koła CARITAS przedstawiciele caritas-u : Moderator koła Dominik Krawczyk, Przewodnicząca koła Karolina Szumiec oraz wolontariusz Małgorzata Glanowska wraz z Ks. Proboszczem Janem Adamusem pojechali po zakupy przed Roratami.

ŚWIECE CARITAS

Od niedzieli 27 listopada 2011 roku, przez najbliższe cztery niedziele, Szkolne koło Caritas będzie sprzedawać świece bożonarodzeniowe przy kościele parafialnym w Modlnicy. Świece CARITAS będą sprzedawane po mszy świętej o godzinie: 7,00 ,11,00 , 12,30 , 17,00 oraz w kościele przy parafialnym w Modlniczce o godzinie 9.00. Datki za zakup świec zostaną przekazane do domu dziecka oraz do zakupienia darów dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.Więcej informacji na plebani lub u moderatora koła caritas. 

WYJAZD DO RODZINY

Dnia 19 XI 2011 zawieźliśmy dary do potrzebującej rodziny Państwa Krawczyk z miejscowości Marchocice (50km od Krakowa) Rodzinę tą odwiedziło 7 wolontariuszy byli nimi: Moderator koła Dominik Krawczyk, pomocnik moderatora Dominika Kulczyk, przewodnicząca koła Karolina Szumiec, za-c przewodniczącej Angelika Mazur wolontariusz: Maciej Słaboń, Piotr Bosak, Stanisław Krawczyk.Zostały zawiezione dary o wartości ok. 550zł, dary składały się z żywności, środków higienicznych, przyborów szkolnych.Rodzina była bardzo szczęśliwa z przybycia wolontariuszy SKC 10Wszystkim zaangażowanym DZIĘKUJEMY ZA POMOC !Zdjęcia z wyjazdu w zakładce galeria.


SKC przy Zespół Szkolno-Przedszkolny i Gimnazjum w Modlnicy

ul. Sportowa 2
32-085 Modlnica