Aktualności

Nowy rok.

Szkolne Koło Caritas organizowało zabawę sylwestrową na salkach parafialnych dla dzieci z naszej parafii. Razem przywitaliśmy nowy 2013 rok.

Spotkanie wigilijne

23.12.2012 spotkaliśmy się na wigilii Caritasu, na której podsumowaliśmy cały rok naszej pracy. Moderator Caritas Dominik Krawczyk podziękował każdemu z osobna, a najbardziej aktywnym wręczył drobne upominki (Karolina Szumiec, Klaudia Janus, Katarzyna Janus, Małgorzata Glanowska, Justyna Jasińska, Przemysław Wiącek, Radosław Wiącek, Mateusz Szumiec, Maciek Słaboń, Angelika Mazur, Paulina Gil oraz Joanna Kwiecień). Złożył również podziękowania wszystkim sponsorom i ofiarodawcą.Wolontariusze połamali się opłatkiem i zasiedli do stołu Wigilijnego. Na spotkaniu podsumowaliśmy także sprzedaż świec adwentowych, dochód z ich sprzedaży wyniósł około 700 zł, został przeznaczony na paczki dla potrzebujących oraz upominki dla wolontariuszy. Zdj. z wigilii w zakładce galeria..

Słowa moderatora Caritas Dominika do wolontariuszy

No to kończymy w Caritas rok pracy 2012 i zaczynamy nowy 2013 oby jeszcze bardziej obfity i lepszy...a na święta jeszcze raz pragnę wam dziękować za to że czuje się z wami jak w prawdziwej rodzinie i że mogłem wam zaufać i powierzyć wiele problemów, to chyba dla mnie najważniejsze co mogłem odkryć przez te święta z wami... " Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce , jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie (...) Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie , zawsze wtedy jest Boże Narodzenie " P.S. Proszę was jeszcze abyście złożyli ode mnie życzenia dla swoich rodziców i przeżyli te święta odpoczywając i nabierając ducha wytrwałości, niech wam Błogosławi Boża Dziecina na dalsze lata pracy !!!

Wesołych Świąt!!!

Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I my spieszymy z życzeniami, bo nie możemy być tam z wami. Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości. I niech Boga wielka moc na Was spłynie w Świętą Noc życzySzkolne Koło Caritas

Pomoc adwentowa

W dniach 20-22.12.2012 nasze Koło finalizowało akcje pomocy potrzebującym w czasie Bożego Narodzenia.20.12.2012 nasi wolontariusze zebrali dary z okolicznych sklepów, rozdzielili je, oraz dokupili brakujące artykuły.21.12.2012 obdarowaliśmy rodziny z naszej parafii22.12.2012 rozwoziliśmy dary poza parafię oraz odwiedziliśmy dom dziecka w którym także zostawiliśmy pomocną paczkę.Ogółem obdarowaliśmy 22 rodziny, dary które zostały rozwiezione to około 4 tony żywności. Wartość jednej paczki to około 400-500 zł.

Szkolenie medyczne

Dnia 14.12.2012 czternastka wolontariuszy z naszego Koła uczestniczyło w szkoleniu dotyczącym ratownictwa medycznego.

"Anioły z Pijarskiej 2"

Dnia 12.12.2012 wolontariusze z naszego Koła brali udział w akcji charytatywnej pt. "Anioły z Pijarskiej 2", organizowanej przez Ks. Stanisława Kanie oraz świetlicę środowiskową.

"On jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie pomoc i miłość."

W czasie adwentu zbieramy żywność i środki chemiczne dla potrzebujących rodzin w naszej parafii. Można wesprzeć akcję wkładając dary do specjalnych kartonów które znajdują się w sklepach w naszej parafii.Dziękujemy za każdą pomoc!

Niedzielna adoracja

W dniu 01.12.2012 członkowie koła Caritas spotkali się aby przygotować adorację, która odbędzie się w niedzielę w naszej parafii.

Przygotowanie do adwentu

Dnia 24.11.2012 odbyło się spotkanie, na którym omówiliśmy plany pracy na okres adwentu, w którym będziemy prowadzić zbiórkę żywności w pobliskich sklepach, oraz przebieg akcji, które będą miały miejsce w naszej parafii np. śniadania roratnie organizowane przez nasze koło. Po spotkaniu zorganizowaliśmy spotkanie dla członków Koła Caritas


SKC przy Zespół Szkolno-Przedszkolny i Gimnazjum w Modlnicy

ul. Sportowa 2
32-085 Modlnica