Informacje o Placówce
Telefon: 33/876 56 63
Fax: 33/876 56 63
» Opis placówki:

Ośrodek jest przeznaczony dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych. Powstał na powierzchni 0,86 ha. Do dyspozycji gości mamy dwu- i trzyosobowe pokoje na dwóch kondygnacjach. Na parterze pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, przystosowane są do pobytu osób niepełnosprawnych. Jednorazowo możemy przyjąć 30 osób (w tym 10 na parterze). Ośrodek, jak i jego otoczenie, pozbawiony jest barier architektonicznych i pozwala na swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych po budynku i poza nim. Teren wokół ośrodka jest ogrodzony i zagospodarowany (ścieżki spacerowe, ławki, stoliki, altanki, miejsce na ognisko i grilla). Dla przyjeżdżających własnym pojazdem jest wyznaczony parking na terenie ośrodka.

Do realizacji programu ośrodek zatrudnia wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną, medyczną i rehabilitacyjną.

Przedmiotem naszej oferty jest przyjmowanie na pobyt czasowy i rehabilitację osób starszych i niepełnosprawnych z terenu całego kraju. Dwutygodniowy lub dłuższy pobyt w naszym ośrodku ma na celu poprawę stanu zdrowia fizycznego, kondycji psychicznej oraz rozwój duchowy uczestników.

Założenia programowe realizowane są przez:

· opiekę medyczną

· zajęcia rehabilitacyjne

· zajęcia kulturalno-oświatowe

· opiekę duchową.

W naszym ośrodku oferujemy fachową opiekę oraz szeroki zakres zabiegów jak:

· jonoforeza

· galwanizacja

· prądy diadynamiczne DD

· ultradźwięki

· laser

· magnetronik

· prądy Kotz'a

· prądy TENS

· prądy TRABERTA

· inhalacje

· lampa sollux

· lampa Bioptron

· okłady żelowe

· masaż leczniczy

· masaż wirowy stóp lub rąk

· masaż mechaniczny i wibracyjny

· gimnastyka indywidualna:

- ćwiczenia samowspomagane

- ćwiczenia czynne

- ćwiczenia bierne

- ćwiczenia czynne w odciążeniu

- ćwiczenia izometryczne

· cykloergometr rowerowy.

Dom Wczasowo–Rehabilitacyjny w Zebrzydowicach funkcjonuje w ramach działalności odpłatnej.

Koszty pobytu od 01.02.2018 r.