Informacje o Placówce
Dom Wczasowo - Rehabilitacyjny dla chorych pw. Matki Bożej Różańcowej
» Adres placówki:
Zebrzydowice 8
34-130 Zebrzydowice
E-mail: dwr.zebrzydowice@caritas.pl
Telefon: 33/876 56 63
Fax: 33/876 56 63
» Opis placówki:

Dom Wczasowo-Rehabilitacyjny Caritas Archidiecezji Krakowskiej p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zebrzydowicach przeznaczony jest dla osób starszych, chorych, potrzebujących wsparcia, wypoczynku, opieki i rehabilitacji. W naszym Ośrodku oferujemy odpłatne pobyty zapewniające opiekę wszystkim potrzebującym całodobowej pomocy. Okres pobytu w naszym ośrodku może wynosić od kilku dni do kilku miesięcy w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia (przy przyjęciu opiekunowie zobowiązani są do podpisania oświadczenia).

Przebywający w Ośrodku Pensjonariusze mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz wszelką potrzebną opiekę, w tym również duszpasterską – w Ośrodku znajduje się kaplica, w której sprawowana jest Msza Św.

Pensjonariusze mogą liczyć w naszym Ośrodku na stały nadzór pielęgniarek i opiekunów oraz ciepłą i rodzinną atmosferę. Oferujemy fachową opiekę oraz szeroki zakres zabiegów z fizykoterapii, kinezyterapii  jak i masaży.

Do dyspozycji Gości mamy dwu i trzyosobowe pokoje rozmieszczone na dwóch kondygnacjach budynku. Pokoje na parterze posiadają pełny węzeł sanitarny i przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ośrodek dysponuje 28 miejscami (w tym 10 na parterze). Parter Ośrodka, jak i jego otoczenie, pozbawione są barier architektonicznych, co pozwala na swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych po budynku i poza nim. Teren wokół Ośrodka jest ogrodzony i zagospodarowany - ścieżki spacerowe, ławki, stoliki, altanki, miejsce na ognisko i grilla. Dla przyjeżdżających własnym pojazdem posiadamy wyznaczony parking na terenie ośrodka.

Do Ośrodka można dojechać busem relacji Kraków – Kalwaria Zebrzydowska przez Skawinę. Ośrodek zlokalizowany jest w odległości około 500 metrów od przystanku.

Możliwy jest także dojazd autobusem na trasie Kraków – Wadowice przez Kalwarię Zebrzydowską /przystanek Kalwaria/. Odległość Ośrodka od przystanku PKS i PKP w Kalwarii to około 2 km.

 

Koszty pobytu od 01.01.2019 r.

Czas  pobytu
w DWR

Koszt pobytu
bez rehabilitacji

Koszt pobytu
z rehabilitacją

14dni

  1120zł

80 zł. osobodzień

 

1260 zł.

90 zł osobodzień

 

Od 14 do 30 dni

 

2250 zł

75 zł osobodzień

2400 zł.

80 zł. osobodzień

   Powyżej 30 dni

 

 

2010 zł

67 zł. osobodzień

 2250 zł.

75 zł. osobodzień

 

OPIEKUN

DWA TYGODNIE

910 zł.

65 zł. osobodzień

+ według cennika za zabiegi

 

 W cenie za pobyt nie ma lekarstw ani pampersów (leki i środki medyczne dostarczane są przez rodzinę).

POBIERZ DRUKI DO WYPEŁNIENIA

 

 

 

Dodatkowe informacje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę