Galeria

Czas kolędowania

Pierwszą grupą kolędników były Zakopiańskie Turliki, które ku uciesze pacjentów wyśpiewały Jezusowi chwałę 14 stycznia.

Sylwester i Nowy Rok 2015

Wspólne granie, śpiewanie, a nawet tańce przy wesołej regionalnej muzyce.

Święta Bożego Narodzenia 2014

Atmosferę świąteczną rozpoczęli wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Rabie Wyżnej. Przybyli, by złożyć życzenia, połamać się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Wieczerzę wigilijną spożywaliśmy tradycyjnie 24 grudnia.

Piknik Rodzinny

Spotkanie przy grillu, dobrej muzyce, śpiewie i zabawie: Pacjentów, Persolenu z Dziećmi, Sióstr i Przyjaciół z Raby Wyżnej i okolic. Radości nie było końca :-)

Wielkanoc 2014


Triduum paschalne 2014


Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego

Nasi pacjenci na Mszy Św. dla chorych. Uczczenie relikwii.

Grill 19.05.2013r.

Pewnej słonecznej niedzieli zabraliśmy naszych podopiecznych przed Dom na spotkanie przy grillu. Można było zjeść smaczną kiełbaskę, słodkie ciasto, pośpiewać przy akompaniamencie gitary i pobawić się wraz z odwiedzającymi pacjentów rodzinami.

Spotkania z młodzieżą

Na spotkania z naszymi pacjentami przychodzą uczniowie i absolwenci z Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, w ramach Projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". To już szósty rok, kiedy młodzi chcą dzielić się swoim czasem, młodością i radością z mieszkańcami naszego domu. Młodzież wraz z opiekunami przychodzi do pacjentów naszego Domu, by wraz z nimi uczestniczyć w Mszy Św., modlitwie różańcowej i innych nabożeństwach. Na jadalni pomaga w spożywaniu posiłków, wspólnie śpiewa przy ognisku. Wraz z regionalną artystką p. Teresą Rusnak organizuje zajęcia z rękodzieła np.: malowanie na szkle, robienie palm wielkanocnych, wyrabianie przędzy. Młodzież chętnie poświęca swój czas osobom chorym i cierpiącym, często przekraczając własne bariery osobowościowe, a także patrząc głębiej, coraz częściej stara się dostrzegać cierpiącego Jezusa w każdych schorowanym człowieku.

RehabilitacjaDom Pomocy Społecznej im. św. s. Faustyny Kowalskiej

ul. Raba Wyżna 435A
34-721 Raba Wyżna
}