Podziel się podatkiem 1%

Podziel się podatkiem 1% Bezpłatny program do rozliczeń można pobrać TUTAJ  Można też skorzystać z opcji PIT online.Wdzięczni Pacjenci i Personel Domu Opiekuńczo - Leczniczego w Rabie Wyżnej.

DZIĘKUJEMY

Serdecznie dziękujemy za dar serca

Czas kolędowania

Okres tuż po świętach Bożego Narodzenia to czas bardzo bogaty w odwiedziny naszego Domu. Ku uciesze naszych podopiecznych, przychodzą liczni wolontariusze, harcerze, dzieci z programem jasełkowym, chóry i kapele regionalne. Poniżej i w galerii znajdują się zdjęcia z poszczególnych występów.

Powitanie Nowego Roku 2015

Stary rok w ZOL w Rabie Wyżnej żegnaliśmy dziękując Bogu za wszystkie łaski podczas popołudniowego nabożeństwa i Mszy Świętej. A po wieczornej kolacji przy dźwiękach akordeonu i gitar śpiewaliśmy i bawiliśmy się sylwestrowo, wspólnie oczekując Nowego Roku 2015. Wielką radością dla wszystkich było odpalenie sztucznych ogni, zabawa "Mam chusteczkę haftowaną..." i wspominanie dawnych czasów. Najważniejsze, że wszyscy choć na chwilę mogli zapomnieć o bólu, niepełnosprawności czy samotności...

Święta w Domu Opiekuńczo-Leczniczym

Tradycyjne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i śpiewanie kolęd rozpoczęliśmy tuż przed Świętami w ZOL-u w Rabie Wyżnej wraz z Dyrektorem, Nauczycielami i Młodzieżą Gimnazjum Nr 1 z grupy BARKA. Młodzi wolontariusze w prezencie przynieśli piękny świąteczny stroik i Aniołki dla każdego Pensjonariusza. Wspólna Wigilia z Pacjentami Domu Opiekuńczo - Leczniczego w Rabie Wyżnej, Personelem i Siostrami Nazaretankami odbyła się 24 grudnia o godzinie 16.00. Byłą modlitwa przed wieczerzą, łamanie się opłatkiem, spożywanie tradycyjnych potraw i śpiewanie polskich kolęd. A późnym wieczorem oczywiście Msza Święta zwana Pasterką, której przewodniczył Ksiądz Adam Kaczor.

Piknik Rodzinny

W niedzielę 15 czerwca, na Pikniku Rodzinnym w naszym Domu spotkali się: Pacjenci ZOL w Rabie Wyżnej, Personel wraz z dziećmi, Siostry Nazaretanki (na co dzień pracujące w ZOL) oraz Przyjaciele Domu z Raby Wyżnej i okolic. Główną atrakcją był występ kapeli góralskiej - część zespołu regionalnego "Majeranki" z Chabówki. Jedząc smaczne kiełbaski z grilla, słuchaliśmy regionalnej muzyki i podziwialiśmy tańce góralskie w wykonaniu małych artystów. Następnie zarówno dzieci jak i dorośli bawili się w gry i zabawy, śpiewając integracyjne piosenki. Na koniec dzieci otrzymały prezenty z okazji (nieco spóźnionego w tym roku) Dnia Dziecka. Radości nie było końca :-) Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wielkanoc 2014

Więcej zdjęć w galerii.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne, czyli dni, w których wspominamy największe tajemnice naszej wiary, w naszej domowej kaplicy przeżywaliśmy w atmosferze skupienia i modlitewnej ciszy. Każdego dnia Mszy Świętej przewodniczył ks. Adam Kaczor - dyrektor naszego Domu, koncelebrowali ks. Stanisław Filipiak i ks. Franciszek Ślęczka - kapłani ze Zgromadzenia Księży Sercanów, a obecnie nasi pensjonariusze. Liturgii Wielkiej Soboty przewodniczył ks. prof. Stanisław Hałas, który przybył wraz z kl. Dominikiem ze wspólnoty seminaryjnej Księży Sercanów w Stadnikach. Więcej zdjęć w galerii.

Podziel się podatkiem 1%

Drodzy Przyjaciele!Bardzo gorąco prosimy pomóżcie nam służyć ludziom chorym i niepełnosprawnym przekazując 1% swojego podatku dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas w Rabie Wyżnej www.rabawyzna.caritas.plKRS 0000 207 658cel szczegółowy 1%Dla ZOL w Rabie WyżnejPonadto można nas wesprzeć wpłacając na konto:  47 8815 0002 0000 0008 3827 0001

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy im. św. s. Faustyny Kowalskiej

ul. Raba Wyżna 435A