chleb
Galeria
Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas, Niepokalanów, 18.05.2019
Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Niepokalanowa pod hasłem "Kto uratuje świat jeśli nie ja?" odbyła się w sobotę 18 maja. W pielgrzymce wzięli udział pracownicy i wolontariusze Caritas działający w Parafialnych Zespołach Caritas w Tenczynie i Sułkowicach oraz młodzież z Akademickiego Koła Caritas i seniorzy z powstałego Klubu Seniora w Niedźwiedziu. Centralnym punktem pielgrzymki była wspólna Msza św. z homilią bp Wiesława Szlachetki. Ponadto w Niepokalanowie czekało na pielgrzymów dużo atrakcji. Mogli zapoznać się z historią tego miejsca, wziąć udział w grze terenowej, poznać szczegóły programów prowadzonych przez Caritas Polska, wysłuchać koncertu chrześcijańskiego rapera Tau. Parafialny Zespół Caritas w Tenczynie wystąpił na scenie dając koncert góralskiej muzyki i zachwycając wszystkich regionalnymi strojami.
25-lecie PZC "Betania"
Dzisiejsze święto jest świętem uwielbienia Boga i dziękczynienia za ludzkie serca: te obdarowywane i obdarowujące - mówił abp Marek Jędraszewski 23 marca 2019 r. podczas uroczystej Mszy św. z okazji jubileuszu 25-lecia Parafialnego Zespołu Caritas "Betania" w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.
XXVII Światowy Dzień Chorego
Krakowskie główne obchody XXVII Światowego Dnia Chorego odbyły się w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a przewodniczył im ks. abp Marek Jędraszewski. W obchodach wzięły udział osoby chore, niepełnosprawne i starsze. Każdy mógł otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. uczestnicy spotkali się w Domu Duszpasterskim na gorącej herbacie i posiłku.
Opłatek u ks. Arcybiskupa
Wigilia dla ubogich i samotnych 24.12.2018
Przygotowania do Wigilii dla ubogich
Senior blisko kultury
Od maja do października 2018 r. Caritas Archidiecezji Krakowskiej realizowała projekt pn. "Senior blisko kultury" przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna 2018". Projekt skierowany był do osób starszych, uczestników Ośrodka Wsparcia - Klubu Samopomocy przy ul. Sikorskiego 6 w Wieliczce. W ramach projektu zorganizowano wycieczkę rekreacyjno - edukacyjną: rejs barką do Opactwa OO. Benedyktynów w Tyńcu i zwiedzanie Opactwa oraz zrealizowano 3-dniową wycieczkę do Warszawy i Niepokalanowa, podczas której seniorzy odwiedzili miejsca związane z osobami i instytucjami ważnymi dla historii Polski. Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjne seniorów z dziećmi i młodzieżą - podopiecznymi Placówki Wsparcia Dziennego Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Wieliczce oraz podopiecznymi Korczakowskiej Republiki Dziecięcej Dyliniarnia z Krakowa. Spotkanie wiązało się z tematem "patriotyzm wczoraj i dziś".
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych 21.09.18
Rekolekcje wolontariuszy 7 - 9.09.2018 Zakrzów
Członkowie Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przyjechali na rekolekcje do Ośrodka Wczasowo - Rekolekcyjnego Caritas w Zakrzowie. Miniony weekend był czasem wspólnej modlitwy i dzielenia się doświadczeniami. Gorąco dziękujemy za udział!
Wielicki Dzień Dziecka z Caritas
Dzieci wraz z rodzinami uczestniczyły w wielu przygotowanych atrakcjach, takich jak przejażdżki kucykami, wędkowanie, tworzenie balonowych zwierzaków i kwiatów czy konkursie w rysowaniu. Kilkudziesięciu wolontariuszy Caritas w czerwonych koszulkach zachęcało do zabawy i obdarzało dzieci kolorowymi kropkami w zamian za uczestnictwo w zabawach.

1
2
3
4
5
6
...

skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę