chleb
Galeria
Wakacje 2021
Pomału podsumowujemy tegoroczną akcję wakacyjną. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domów, przywożąc bagaż dobrych wspomnień. Placówki, które nie organizowały wyjazdów, zapewniły swoim podopiecznym wiele atrakcji na miejscu.
15 lat temu powstało Okno Życia
19 marca 2021 r. minie 15 lat od dnia, kiedy otworzyliśmy w Krakowie pierwsze w Polsce Okno Życia. Pomysł był wynikiem wyjazdów studyjnych do Niemiec dyrektorów Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Jana Kabzińskiego i ks. Bogdana Korduli, gdzie takie rozwiązanie wprowadzono po raz pierwszy w 1999 r. po serii doniesień o odnalezieniu martwych noworodków. Na utworzenie Okna Życia w Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie zgodził się prowadzący Dom Wydział Duszpasterstwa Rodzin. Okno poświęcił 19 marca 2006 r. metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, prosząc m.in. "by było znakiem nadziei, że każdy przychodzący na świat człowiek, mimo zagubienia się rodziców, zostanie przyjęty z miłością przez życzliwych ludzi, którzy obdarzą go ciepłem życia rodzinnego". Nad oknem, otwieranym z zewnątrz, ogrzewanym i wyposażonym w alarm, który uruchamia się wewnątrz domu po otwarciu, umieszczono papieski herb Jana Pawła II i logo Caritas.
Pomoc dla seniora
Pracownicy i wolontariusze krakowskiej Caritas w akcji! Kolejne paczki z żywnością i środkami czystości docierają do seniorów, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie wychodzą z domów. Dziękujemy!
XXVIII Światowy Dzień Chorego 11.02.2020
We wtorek 11 lutego w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się diecezjalne obchody XXVIII Światowego Dnia Chorego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Eucharystii został udzielony sakrament Namaszczenia Chorych.
Dziękujemy wolontariuszom!
Co byśmy zrobili bez wolontariuszy? Bez Was, kochani, byłoby po prostu smutniej i bardziej szaro. Wszystkiego najlepszego nie tylko na dziś, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ale na każdy dzień!
Konferencja opiekunów i asystentów SKC, 23.10.2019 r.
23 października 2019 r. w Krakowie odbyła się doroczna konferencja opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wzięło w niej udział ponad 40 osób.
Poświęcenie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym, 3.10.2019
Abp Marek Jędraszewski otworzył i poświęcił 3 października budynek Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym Myślenicach. Nowa placówka jest owocem współpracy Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Miasta i Gminy Myślenice. W budynku nową siedzibę znalazła Stacja Opieki Caritas.
Jubileusz DPS Caritas w Zatorze 17.09.2019
"Nie można kochać Boga, nie służąc biednym i potrzebującym" - powiedział abp Marek Jędraszewski, przewodnicząc Mszy św. z okazji 25-lecia ośrodków Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze 17.09.2019 r. W homilii arcybiskup zaznaczył, że Ośrodek Caritas w Zatorze obejmuje trzy wielkie dzieła: Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Bł. Hanny Chrzanowskiej i Stację Opieki Caritas. Przypomniał historię placówki i postać kardynała Franciszka Macharskiego, który wyraził zgodę, aby ówczesny proboszcz w Zatorze ks. Czesław Puto przekazał na rzecz Caritas były folwark kościelny wraz z przylegającą do niego nieruchomością. W 1991 roku, w placówce miały miejsce rekolekcje dla niepełnosprawnych, a w 1993 roku kard. Macharski poświęcił nowy budynek przeznaczony na działalność Domu Pomocy Społecznej. zdjęcia: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Rekolekcje wolontariuszy Zakrzów 6 - 9.2019
Rekolekcje wolontariuszy 2019 odbyły się w ten weekend w ośrodku Caritas w Zakrzowie. Gorąco dziękujemy prowadzącemu ks. Marcinowi Stasiowskiemu, s. Lidii i s. Beacie, a także wszystkim wolontariuszom za obecność i za waszą cichą, całoroczną pracę.
Wakacyjna Akcja Caritas 2019
Lato dobiega końca, pozostały wspomnienia po beztroskich chwilach. Kto zdecydował się na wakacje z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, z pewnością się nie nudził. Na zdjęciach dzieci i wychowawcy z kolonii w Żelistrzewie.

1
2
3
4
5
...

skrzydla pomoc dzieci
Wielkanocna Akcja Caritas
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę