Galeria
Pomoc dla seniora
Pracownicy i wolontariusze krakowskiej Caritas w akcji! Kolejne paczki z żywnością i środkami czystości docierają do seniorów, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie wychodzą z domów. Dziękujemy!
XXVIII Światowy Dzień Chorego 11.02.2020
We wtorek 11 lutego w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się diecezjalne obchody XXVIII Światowego Dnia Chorego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Eucharystii został udzielony sakrament Namaszczenia Chorych.
Dziękujemy wolontariuszom!
Co byśmy zrobili bez wolontariuszy? Bez Was, kochani, byłoby po prostu smutniej i bardziej szaro. Wszystkiego najlepszego nie tylko na dziś, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ale na każdy dzień!
Konferencja opiekunów i asystentów SKC, 23.10.2019 r.
23 października 2019 r. w Krakowie odbyła się doroczna konferencja opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wzięło w niej udział ponad 40 osób.
Poświęcenie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym, 3.10.2019
Abp Marek Jędraszewski otworzył i poświęcił 3 października budynek Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym Myślenicach. Nowa placówka jest owocem współpracy Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Miasta i Gminy Myślenice. W budynku nową siedzibę znalazła Stacja Opieki Caritas.
Jubileusz DPS Caritas w Zatorze 17.09.2019
"Nie można kochać Boga, nie służąc biednym i potrzebującym" - powiedział abp Marek Jędraszewski, przewodnicząc Mszy św. z okazji 25-lecia ośrodków Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze 17.09.2019 r. W homilii arcybiskup zaznaczył, że Ośrodek Caritas w Zatorze obejmuje trzy wielkie dzieła: Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Bł. Hanny Chrzanowskiej i Stację Opieki Caritas. Przypomniał historię placówki i postać kardynała Franciszka Macharskiego, który wyraził zgodę, aby ówczesny proboszcz w Zatorze ks. Czesław Puto przekazał na rzecz Caritas były folwark kościelny wraz z przylegającą do niego nieruchomością. W 1991 roku, w placówce miały miejsce rekolekcje dla niepełnosprawnych, a w 1993 roku kard. Macharski poświęcił nowy budynek przeznaczony na działalność Domu Pomocy Społecznej. zdjęcia: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Rekolekcje wolontariuszy Zakrzów 6 - 9.2019
Rekolekcje wolontariuszy 2019 odbyły się w ten weekend w ośrodku Caritas w Zakrzowie. Gorąco dziękujemy prowadzącemu ks. Marcinowi Stasiowskiemu, s. Lidii i s. Beacie, a także wszystkim wolontariuszom za obecność i za waszą cichą, całoroczną pracę.
Wakacyjna Akcja Caritas 2019
Lato dobiega końca, pozostały wspomnienia po beztroskich chwilach. Kto zdecydował się na wakacje z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, z pewnością się nie nudził. Na zdjęciach dzieci i wychowawcy z kolonii w Żelistrzewie.
Otwarcie Letniej Kawiarenki Seniora w Brzegach - 25.07.2019
25 lipca br. została otwarta Letnia Kawiarenka Seniora przy Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Będzie służyć podopiecznym Ośrodka do odpoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych.
Piknik rodzinny w Zakrzowie 17.06.2019
Rodzinne świętowanie z okazji wspomnienia naszego Patrona, św. Brata Alberta.

1
2
3
4
5
...

skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę