Galeria
Jubileusz DPS Caritas w Zatorze 17.09.2019
"Nie można kochać Boga, nie służąc biednym i potrzebującym" - powiedział abp Marek Jędraszewski, przewodnicząc Mszy św. z okazji 25-lecia ośrodków Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze 17.09.2019 r. W homilii arcybiskup zaznaczył, że Ośrodek Caritas w Zatorze obejmuje trzy wielkie dzieła: Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Bł. Hanny Chrzanowskiej i Stację Opieki Caritas. Przypomniał historię placówki i postać kardynała Franciszka Macharskiego, który wyraził zgodę, aby ówczesny proboszcz w Zatorze ks. Czesław Puto przekazał na rzecz Caritas były folwark kościelny wraz z przylegającą do niego nieruchomością. W 1991 roku, w placówce miały miejsce rekolekcje dla niepełnosprawnych, a w 1993 roku kard. Macharski poświęcił nowy budynek przeznaczony na działalność Domu Pomocy Społecznej. zdjęcia: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Rekolekcje wolontariuszy Zakrzów 6 - 9.2019
Rekolekcje wolontariuszy 2019 odbyły się w ten weekend w ośrodku Caritas w Zakrzowie. Gorąco dziękujemy prowadzącemu ks. Marcinowi Stasiowskiemu, s. Lidii i s. Beacie, a także wszystkim wolontariuszom za obecność i za waszą cichą, całoroczną pracę.
Wakacyjna Akcja Caritas 2019
Lato dobiega końca, pozostały wspomnienia po beztroskich chwilach. Kto zdecydował się na wakacje z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, z pewnością się nie nudził. Na zdjęciach dzieci i wychowawcy z kolonii w Żelistrzewie.
Otwarcie Letniej Kawiarenki Seniora w Brzegach - 25.07.2019
25 lipca br. została otwarta Letnia Kawiarenka Seniora przy Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Będzie służyć podopiecznym Ośrodka do odpoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych.
Piknik rodzinny w Zakrzowie 17.06.2019
Rodzinne świętowanie z okazji wspomnienia naszego Patrona, św. Brata Alberta.
Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas, Niepokalanów, 18.05.2019
Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Niepokalanowa pod hasłem "Kto uratuje świat jeśli nie ja?" odbyła się w sobotę 18 maja. W pielgrzymce wzięli udział pracownicy i wolontariusze Caritas działający w Parafialnych Zespołach Caritas w Tenczynie i Sułkowicach oraz młodzież z Akademickiego Koła Caritas i seniorzy z powstałego Klubu Seniora w Niedźwiedziu. Centralnym punktem pielgrzymki była wspólna Msza św. z homilią bp Wiesława Szlachetki. Ponadto w Niepokalanowie czekało na pielgrzymów dużo atrakcji. Mogli zapoznać się z historią tego miejsca, wziąć udział w grze terenowej, poznać szczegóły programów prowadzonych przez Caritas Polska, wysłuchać koncertu chrześcijańskiego rapera Tau. Parafialny Zespół Caritas w Tenczynie wystąpił na scenie dając koncert góralskiej muzyki i zachwycając wszystkich regionalnymi strojami.
25-lecie PZC "Betania"
Dzisiejsze święto jest świętem uwielbienia Boga i dziękczynienia za ludzkie serca: te obdarowywane i obdarowujące - mówił abp Marek Jędraszewski 23 marca 2019 r. podczas uroczystej Mszy św. z okazji jubileuszu 25-lecia Parafialnego Zespołu Caritas "Betania" w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.
XXVII Światowy Dzień Chorego
Krakowskie główne obchody XXVII Światowego Dnia Chorego odbyły się w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a przewodniczył im ks. abp Marek Jędraszewski. W obchodach wzięły udział osoby chore, niepełnosprawne i starsze. Każdy mógł otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. uczestnicy spotkali się w Domu Duszpasterskim na gorącej herbacie i posiłku.
Opłatek u ks. Arcybiskupa
Wigilia dla ubogich i samotnych 24.12.2018

1
2
3
4
5
...

skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę