Niepełnosprawni pielgrzymowali do Sanktuarium Krzyża Świętego
W piątek 15 września, w oktawie uroczystości odpustowych w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile odbyła się doroczna diecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych, na którą oprócz indywidualnych pielgrzymów przyjechali pensjonariusze z Domów Pomocy Społecznej i ośrodków dziennego pobytu. Mszy św. przewodniczył ks. bp Damian Muskus.

Podczas Mszy św. chętni uczestnicy mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. była też okazja uczczenia relikwii Krzyża św. Następnie uczestnicy zebrali się na poczęstunku przygotowanym przez Ojców Cystersów.

Gorąco dziękujemy Ojcom Cystersom za zorganizowanie pielgrzymki, a wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie transportu i pobytu pielgrzymów za wysiłek.

Biuletyn październik 2017 numer (10/2017), 6.10.2017
Czytaj również