Spotkanie dla rodzin osób z chorobą Alzheimera

W związku z przypadającym 21 września Światowym Dniem Chorych na Alzheimera, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera, prowadzony przez Caritas przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Prokocimiu Nowym, ul. Kurczaba 5, zorganizował 23 września spotkanie informacyjne dla opiekunów i członków rodzin osób dotkniętych tą chorobą lub innymi chorobami otępiennymi. Celem spotkania było zapoznanie z podstawowymi faktami dotyczącymi tej grupy schorzeń i metodami pracy z chorymi członkami rodzin. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem rodzin. Wszystkim osobom z terenu Krakowa, które borykają się z chorobą Alzheimera przypominamy o możliwości uzyskania pomocy w formie dziennego pobytu w ośrodku.

Biuletyn listopad 2013 numer (11/2013), 21.10.13
Czytaj również