Bp Ryś poświęci Stację Opieki Caritas w Gdowie
Zakończyła się rozbudowa Stacji Opieki Caritas w Gdowie. Nowy budynek poświęci ks. bp Grzegorz Ryś w poniedziałek 8 kwietnia.

Gorąco dziękujemy parafii w Gdowie oraz Księżom Proboszczom: Stanisławowi Jarguzowi i Stanisławowi Bętkowskiemu za udostępnienie terenu pod budowę stacji oraz wszelką inną pomoc.

Stacje opieki zapewniają bezpłatne, profesjonalne usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne osobom przewlekle chorym, zwłaszcza znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Usługi świadczone są w domach chorych i w siedzibach stacji. Rozbudowa Stacji Opieki Caritas w Gdowie była konieczna ze względu na obowiązek dostosowania pomieszczeń do obowiązujących standardów.

Pielęgniarki Stacji Opieki w Gdowie w 2012 roku odwiedziły chorych w domach 2336 razy, wykonując 28000 czynności pielęgniarskich. Rehabilitanci wykonali 55360 zabiegów dla 1826 pacjentów, w tym 26 w terenie (260 wizyt).
Biuletyn kwiecień 2013 numer (4/2013), 25.03.2013
Czytaj również