Światowy Dzień Chorego

11 lutego - we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy XXI Światowy Dzień Chorego.

Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszystkich, którzy poprzez swoją pracę zawodową służą człowiekowi choremu na główne obchody Światowego Dnia Chorego w archidiecezji krakowskiej. Odbędą się one w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach.

Zapraszamy na godz. 10.30, by wspólnie przygotować się do uroczystej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 11.00. W czasie Mszy św. wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy pielgrzymki otrzymają sakrament namaszczenia chorych.

Księży prosimy o pomoc w posłudze spowiedzi św. przed Mszą św., zapraszamy do koncelebrowania Mszy św. i włączenie się w udzielanie sakramentu namaszczenia (prosimy o zabranie z sobą olei świętych).

Prosimy także o zorganizowanie obchodów Dnia Chorego w parafiach.

Biuletyn luty 2013 numer (2 2013), 1.02.2013
Czytaj również