chleb
Aktualności
W niedzielę zbiórka na pomoc dla Haiti
W niedzielę 24 stycznia 2010 r. przed kościołami Archidiecezji Krakowskiej zorganizowana zostanie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Haiti. Zbiórkę zarządził ks. kard. Stanisław Dziwisz.
Solidarni z Haiti
Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera spustoszyło we wtorek wieczorem Haiti. Jego epicentrum znajdowało się 16 kilometrów od stolicy kraju. Mogło w nim zginąć nawet ponad 100 000 osób, a 3 miliony mieszkańców...
Pomoc pogorzelcom w Chełmku
Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała 24 tys. zł pomocy dla rodzin, które ucierpiały podczas pożaru w Chełmku. Każda z nich otrzyma zasiłek w wysokości 8 tys. zł, na najpilniejsze potrzeby, m.in. odbudowę domu...
Kolejna pomoc dla Powodzian w Dobczycach
Dnia 27 sierpnia Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazało dla powodzian w Dobczycach kolejną pomoc, były to: 10 profesjonalnych osuszaczy, 4,5t środków czystości. Przygotowywany jest kolejny transport pomocy, która zostanie...
Dzieci powodzian odpoczywają w Zakrzowie
W Ośrodku Wczasowo- Rekolekcyjnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zakrzowie od poniedziałku 24 sierpnia przebywa 14 dzieci z najbardziej zalanych terenów Dobczyc. Kolejna grupa dzieci dotrze na wypoczynek w najbliższą sobotę.
Pomoc dla Powodzian w Ropczycach - cd
Caritas Archidiecezji Krakowskiej dnia 27 sierpnia przekazała dla powodzian w Ropczycach kolejną pomoc. Tym razem przekazano 25t żywności na kwotę 85 tys. zł i 1 paletę środków czystości (ok. 0,5 t) o wartości 1000 zł.
Caritas Krakowska pomaga powodzianom w Dobczycach
Gwałtowne ulewy, nawiedziły Dobczyce nad ranem w niedzielę 23 sierpnia. Zalanych i podtopionych zostało ok. 150 gospodarstw domowych. Caritas Archidiecezji Krakowskiej już przed południem w niedzielę pośpieszyła z pomocą.
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej
Dzisiaj po raz pierwszy jest obchodzony ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z informacją o zagranicznej pomocy humanitarnej świadczonej przez Caritas.
Krakowska Caritas powodzianom - podsumowanie
Poniżej zamieszczamy informację na temat pomocy rzeczowej i finansowej udzielonej do dnia 27.07.09 r. poszkodowanym przez powódź na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego.
Żywność jedzie do poszkodowanych
Dziś i jutro (22 i 23 lipca) z siedziby Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Ossowskiego 5 w Krakowie wyruszają samochody z żywnością dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe w Małopolsce. Trafią do nich 32 tony żywności.

1
2
3
4
5
6
7

Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę