Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for krakow2_files/news/Mikołajki 2012.png in /engine_classes/inc/news_class.php on line 888
Ze św. Mikołajem pomagamy dzieciom - CARITAS: Archidiecezji Krakowskiej
Ze św. Mikołajem pomagamy dzieciom

Wolontariusze Caritas Archidiecezji Krakowskiej włączają się w przygotowania do zabawy mikołajowej, którą Caritas organizuje 8 grudnia w Solnym Mieście Wieliczka. W zabawie weźmie udział około 1500 dzieci, każde z nich otrzyma paczkę ze prezentami.

Wolontariusze z Centrum Wolontariatu krakowskiej Caritas – ul. Ossowskiego 5 - dyżurują w poniedziałki w godz. 14.00 – 19.00 i w piątki w godz. 10.00 – 14.00. Proszą o przynoszenie zabawek, słodyczy, przyborów szkolnych i ubrań dla dzieci, które trafią do paczek. Dary można też przynosić codziennie do siedziby Caritas mieszczącej się obok Centrum Wolontariatu.   

Caritas rozesłała też prośby do firm produkujących słodycze i artykuły dla dzieci oraz przeprowadziła kwesty, by zebrać środki na prezenty dla ubogich dzieci i rodzin.

 W sumie Punkt Socjalny Caritas przygotuje i przekaże ok. 2200 paczek dla dzieci oraz ok. 3500 paczek dla ubogich rodzin z żywnością na Święta. 


DATA PUBLIKACJI: 2012-11-16 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
» Mikołajki 2012.png [0 MB]
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę