Caritas dla ofiar pożaru

Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała w poniedziałek 21 czerwca transport trwałej żywności, nowej odzieży, pościeli, koców i ręczników oraz sprzęty gospodarstwa domowego (garnki, talerze, sztućce itp.), rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Wypłaciła też zapomogi w wysokości 5000 PLN dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową.

 

Transport z pomocą wyjechał rano z Punktu Socjalnego Caritas w Brzegach. Nie zapomnieliśmy też o słodyczach dla dzieci. Dary zostały wyładowane w szkole, gdzie jest zorganizowany punkt przekazywania pomocy. Już popołudniem miały z nich powstać  paczki dla poszczególnych rodzin.

 

W południe na plebanii parafii św. Katarzyny dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Andrzej Kamiński przekazał zapomogi w wysokości 5000 PLN dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową. „W ten sposób mogą kupić od razu najpotrzebniejsze rzeczy, czekając na wypłatę obiecanych środków” – stwierdził. Pomoc zadeklarowały też inne Caritas diecezjalne.

 

Osobom chcącym włączyć się w pomoc Caritas Archidiecezji Krakowskiej udostępnia konto: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem "Nowa Biała".


Fot. Jan Głąbiński

 
DATA PUBLIKACJI: 2021-06-21 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
Wielkanocna Akcja Caritas
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę