Przeprowadzka krakowskiej Stacji Opieki Caritas
Przy ul. Żywieckiej 16 w Krakowie rozpoczyna działalność Stacja Opieki Caritas. Została przeniesiona z terenu parafii Matki Boskiej Fatimskiej z Osiedla Podwawelskiego.

Stacja świadczy pomoc pielęgniarską i usługi rehabilitacyjne dla mieszkańców Krakowa. Usługi pielęgniarskie są bezpłatne. Zabiegi rehabilitacyjne są bezpłatne dla seniorów powyżej 65. roku życia, a dla pozostałych pacjentów odpłatność wynosi symboliczną złotówkę od zabiegu.

Celem Stacji jest poprawa stanu zdrowia osób chorych przewlekle poprzez:
- zapewnienie choremu przewlekle opieki w zakresie zabiegów pielęgniarskich,
- zapewnienie osobom chorym i niepełnosprawnym rehabilitacji medycznej,
- nauka prawidłowej pielęgnacji osoby chorej w warunkach domowych,
- udzielenie wsparcia osobom niepełnosprawnym i chorym oraz ich rodzinom.

Zakres pomocy świadczonej przez Stację Opieki w Krakowie:
- usługi pielęgniarskie w zakresie opieki długoterminowej domowej,
- opieka ambulatoryjna dla osób przewlekle chorych,
- zabiegi w zakresie rehabilitacji medycznej: laser, krioterapia miejscowa, magnetronik, ultradźwięki, elektroterapia,
- działalność profilaktyczno–edukacyjna: nauka samoopieki i samopielęgnacji, edukacja pacjenta i jego rodziny w zakresie kinezyterapii i zabiegów pielęgnacyjnych w warunkach domowych, edukacja chorych na cukrzycę, miażdżycę i choroby współistniejące,
- leczenie trudno gojących się ran,
- wykonywanie szczepień profilaktycznych.

W Stacji Opieki pracują wykwalifikowane pielęgniarki i rehabilitantki. Stacja wyposażona jest w sprzęt niezbędny do świadczenia usług w zakresie rehabilitacji oraz usług pielęgniarskich.

W tym samym budynku działa Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego, oferująca łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu oraz inny potrzebny sprzęt dla osób niepełnosprawnych.

DATA PUBLIKACJI: 2020-09-02 » Pozostałe aktualności