Dyrektor Caritas przewodniczył Mszy św. w Łagiewnikach
„Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić” – słowa Jezusa do s. Faustyny przypomniał dziś w homilii w Łagiewnikach dyrektor krakowskiej Caritas ks. Andrzej Kamiński.


Ks. Andrzej Kamiński, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który przewodniczył dziś Mszy św. porannej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach modlił się o łaskę mocnej wiary. - Niech ona będzie żywa i mocna, a zaprowadzi nas do nieba. O tę łaskę wiary modlę się dziś w sposób szczególny dla wszystkich, którzy tworzą krakowską Caritas – powiedział na początku Eucharystii kapłan.

W homilii ks. Kamiński zauważył, że „koronavirus przyniósł wiele niepewności, strachu, cierpienia, łez, a nawet i śmierci, ale też można powiedzieć, że dzięki niemu dziś w tak wielu domach naszej Ojczyzny i nie tylko, zagości Chrystus Zwycięzca – Zmartwychwstały Pan Życia i Śmierci dzięki tej Eucharystii”. - Razem z Nim przychodzi, w tym uświęconym miejscu Święta Siostra Faustyna – Apostołka Bożego Miłosierdzia i przypomina nam, że Pan Jezus powiedział do niej: „Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia” - mówił i dodawał, że Caritas w Archidiecezji Krakowskiej i w całej Ojczyźnie pragnie skutecznie realizować owe czyny miłosierdzia.

Kaznodzieja przypomniał scenę z dzisiejszej Liturgii Słowa, kiedy to Paweł i Sylas odpowiadają strażnikowi więzienia, który pytał ich co ma czynić, aby się zbawić: „Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz siebie i swój dom”. - A Kościół Święty ciągle nam przypomina, że wiara jest naszym największym skarbem i za Świętym Janem od Krzyża, powtarza że wiara, to „Zaślubiny Boga z duszą”. Że to nie prawdy przyjęte rozumem, to nie akceptowanie jakiegoś stylu życia, to nie akces do jakiegoś Kościoła, który wyznaje wiarę w Boga. Wiara to coś nieskończenie więcej: to przylgnięcie do umiłowanej ISTOTY, która wypełnia całe nasze wnętrze. Wiara to taki rodzaj zakochania, które już nigdy nie przechodzi. To zaślubiny duszy z Bogiem - wyjaśniał.

Kończąc homilię ks. Kamiński powiedział: - Pan Bóg w tym trudnym czasie doświadczeń liczy na nas. Bądźmy tymi, którzy Go nie zawiodą. Żyjmy wiarą na co dzień pełniąc dzieła miłosierdzia bo kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. O tę wierność dla Was się modlę i z całego serca sobie i Wam jej życzę.

Materiały: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego


DATA PUBLIKACJI: 2020-05-19 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę