Ewa gotuje z Caritas
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Jedne z warsztatów kulinarnych w ramach Podprogramu 2017 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa poprowadziła  Ewa Wachowicz 6 kwietnia 2018 r. w ośrodku Caritas „Campus Misericordiae” w Brzegach.

Zajęcia przygotowane zostały przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wieliczce. W warsztatach wzięli udział odbiorcy unijnej pomocy żywnościowej, m.in. mieszkańcy ośrodka, uczestnicy zajęć w placówce dziennego pobytu, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wieliczce.

Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej. Dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia, a dorośli uczyli się, jak nie marnować żywności. Następnie do akcji wkroczyła znana z programów i książek o gotowaniu Ewa Wachowicz. Pod jej czujnym okiem dorośli przygotowywali dania z drobiu na rożne sposoby, np. piersi z kurczaka w płatkach kukurydzianych, nóżki w sosie śmietanowym, skrzydełka czy sałatkę z kuskusem, rukolą i suszonymi pomidorami. Dzieci w tym czasie zrobiły pyszne ciasteczka. Wszystkich gotujących doglądała Pani Ewa, udzielając rad i tłumacząc, jak w prosty i tani sposób urozmaicić codzienne posiłki.

Podsumowując, było to miłe i niezapomniane spotkanie, zakończone degustacją przyrządzonych wspólnie potraw.

Pani Ewie Wachowicz bardzo serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach kulinarnych, za ciepły uśmiech i naukę gotowania.

 


DATA PUBLIKACJI: 2018-04-16 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę