chleb
25 ton żywności, 51000 baranków i budowa
Nadszedł czas podsumowania akcji przeprowadzonych w Wielkim Poście przez naszą Caritas. Parafialne zespoły Caritas rozprowadziły 51 000 cukrowych baranków i 5345 paschalików. Zebrane ofiary, po odliczeniu kosztów produkcji, przeznaczone zostaną na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Szczegółowym celem w tym roku jest budowa Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym, które zaczęło powstawać przy ul. Średniawskiego 35 w Myślenicach. Mieścić się w nim będą: Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, Stacja Opieki zapewniająca bezpłatne, profesjonalne usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne osobom niepełnosprawnym i chorym w siedzibie stacji i w domach chorych, placówka dziennego pobytu dla osób starszych, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz mieszkania chronione.

Baranki na stół wielkanocny tradycyjnie pomagają zebrać środki finansowe na kolejne inwestycje Caritas dla osób starszych i chorych. W ubiegłych latach środki zebrane dzięki rozprowadzaniu baranków przyczyniły się do powstania m.in. nowego budynku Stacji Opieki w Gdowie, Rodzinnego Domu Pomocy w Krakowie czy Warsztatu terapii Zajęciowej w Spytkowicach.

Caritas nie podsumowuje akcji „Jałmużna Wielkopostna”, skierowanej do dzieci, gdyż zebrane przez dzieci i młodzież środki przeznaczone są na lokalne akcje pomocowe. Do dzieci i młodzieży archidiecezji krakowskiej w tym roku trafiło ponad 16 tysięcy skarbonek.  

Dla potrzebujących w parafiach przeznaczone zostało ponad 25 ton żywności, którą zebrali wolontariusze krakowskiej Caritas podczas przeprowadzonej 9 i 10 marca XIV Zbiórki Żywności. Dzięki zbiórce, w którą zaangażowało się około tysiąca wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, udało się przekazać paczki świąteczne ponad 5 tysiącom osób. Zbiórka była wyjątkowo udana, najprawdopodobniej przez duży ruch w sklepach, związany z zakupami przed pierwszą wolną niedzielą – mówi s. Lilianna z Punktu Socjalnego Caritas.

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy tradycyjnie zaprezentowali swoje prace na świątecznych kiermaszach. Dzięki temu wszyscy mogli zobaczyć, jak bardzo pomysłowi, cierpliwi i twórczy potrafią być uczestnicy zajęć. W 6 takich placówkach prowadzonych przez krakowską Caritas codziennie w zajęciach uczestniczy około 220 osób niepełnosprawnych.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w swoich parafiach lub szkołach zaangażowali się w akcje Caritas.DATA PUBLIKACJI: 2018-03-28 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę