Wigilia dla bezdomnych, ubogich i samotnych 24 grudnia w Starej Zajezdni
 Jak co roku Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje 24 grudnia wigilijne spotkanie dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych. W tym roku, ze względu na remont krużganków klasztoru Ojców Franciszkanów, lokal na wigilijne spotkanie nieodpłatnie udostępnił właściciel restauracji Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva w Krakowie przy ul. św. Wawrzyńca 12. Wigilia rozpocznie się o 14.30, a wejście na salę będzie możliwe od 13.45.

Wigilię rozpocznie tradycyjne łamanie się opłatkiem, któremu przewodniczyć będzie metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Uczestnicy wigilii znajdą na świątecznym stole czerwony barszcz z uszkami, smażonego karpia z ziemniakami i surówką z kapusty, kluski z makiem, ciasto, owoce i napoje. W paczkach świątecznych znajdą 3 konserwy mięsne, konserwę rybną, pasztet drobiowy, margarynę, cukier, ciastka, herbatę, chałkę drożdżową i owoce.

 Przy wigilii będzie pomagać około 50 wolontariuszy: młodzież z Centrum Wolontariatu Caritas, harcerze z ZHP i ZHR oraz Siostry Albertynki

Zaproszenia na wigilię były rozdysponowane wśród osób bezdomnych i samotnych przez Kuchnię św. Brata Alberta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Także bez zaproszenia można będzie wejść na salę.

Starając się umożliwić godne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia przez osoby najuboższe, Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje Wigilię dla Bezdomnych i Samotnych od 1992 roku. Początkowo odbywała się ona na Dworcu PKP w Krakowie, a potem, przez wiele lat w krużgankach klasztoru Ojców Franciszkanów. Przychodziło na nią około tysiąca osób. Dla każdego organizatorzy starali się zapewnić miejsce przy stole i paczkę z produktami żywnościowymi na okres Świąt Bożego Narodzenia.


Głównym organizatorem wigilii Caritas jest Kuchnia św. Brata Alberta prowadzona przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Dietla 48 w Krakowie. Głównym partnerem wigilii, organizowanych w tym roku przez Caritas w różnych miastach Polski jest firma TransGourmet Polska, właściciel hal Selgros Cash&Carry, która funduje produkty do przygotowania poczęstunku dla uczestników (na wigilii reprezentować ją będzie Andrzej Kras, dyrektor hali Selgros Kraków).

Krakowska wigilia Caritas otrzymała także dofinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Kraków i Wojewody Małopolskiego.


DATA PUBLIKACJI: 2017-12-21 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę