Kromka chleba dla sąsiada
Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - „Kromka Chleba Caritas”, w tym roku pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów.

Nasza diecezja będzie uczestniczyć w wydarzeniu poprzez zbiórkę żywności, którą przeprowadzą 3 zespoły charytatywne Caritas oraz współpracująca z Caritas Archidiecezji Krakowskiej Fundacja Promień Nadziei. Zespoły te będą zbierać żywność w następujących sklepach:

- 2 Biedronki w Nowym Targu - ul. Królowej Jadwigi 17 oraz ul. Plac Evry 1- zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas nr. 100, działające przy ZSE w Nowym Targu.

- Biedronka Biertowice 366, w której żywność będzie zbierać Parafialny Zespół Caritas nr. 47 w Sułkowicach

- Biedronka - ul. Powstańców 3 w Krakowie - Zespół Parafialny Caritas nr. 27, działający przy Parafii Dobrego Pasterza w Krakowie

- Biedronka - ul. Łokietka 136 w Krakowie, w której zbiórkę żywności przeprowadzi Fundacja Promień Nadziei.

Zebrana żywność zostanie rozdystrybuowana osobom potrzebującym w naszej diecezji za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas lub przekazana do Punktu Socjalnego prowadzonego przez Caritas, skąd również trafi do osób najbardziej potrzebujących.

DATA PUBLIKACJI: 2017-09-19 » Pozostałe aktualności
wakacje 2017 caritas