chleb
Święto Rodziny Krakowskiej
W niedzielę 21 maja odbyło się szóste Święto Rodziny Krakowskiej, organizowane na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie. Organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy z nagrodami, bezpłatne badania, akcje profilaktyczne i warsztaty dotyczące zdrowia, Strefę Sportową, Festiwal Gier Logicznych, Rodzinny Piknik Ekologiczny, przejażdżki konne, staromiejską grę terenową „Rodzinny Kraków” oraz wiele innych atrakcji.

Dzięki współpracy wielu partnerów - zarówno spośród podmiotów miejskich jak i niepublicznych -  Święto Rodziny Krakowskiej miało swój niepowtarzalny klimat. Równolegle do atrakcji przygotowanych przez partnerów, na scenie trwały występy dzieci i młodzieży w krakowskich domów kultury.

Mimo zachmurzonego nieba deszcz nie padał. Ogromna liczba partnerów Święta Rodziny, którzy przygotowali swoje stoiska podczas festynu sprawiła, że zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli dla siebie wiele interesujących miejsc nad Wisłą. Caritas przygotowała tradycyjnie zabawę z kolorowymi kropkami, zachęcającą dzieci do odwiedzenia jak największej ilości stanowisk z przygotowanymi atrakcjami. Dzieci bawiły się świetnie i było naprawdę dużo chętnych do udziału w przygotowanych zabawach. Na wytrwałych czekały nagrody - paczki ze słodyczami od głównego sponsora, właściciela sklepów Biedronka, a na jednego szczęściarza nagroda główna - rower, również ufundowany przez Jeronimo Martins.

Nasi wolontariusze i pracownicy, podobnie jak pewnie każdy z organizatorów, dali z siebie wszystko, żeby uśmiechy zagościły na wszystkich twarzach.

Organizatorami Święta byli Urząd Miasta Krakowa oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Głównymi sponsorami byli właściciel sieci sklepów „Biedronka” oraz księgarnia internetowa Bonito.


DATA PUBLIKACJI: 2017-05-22 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę