chleb
Wolontariusze Caritas z całego świata spotkali się w Krakowie

W ramach Festiwalu Młodych podczas odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży odbyło się niezwykłe spotkanie wolontariuszy Caritas z całego świata z kard. Luisem Antonio Tagle, przewodniczącym Caritas Internationalis i arcybiskupem z Filipin, duchownym znanym szczególnie ze swojego pogodnego usposobienia i dobrego kontaktu z młodzieżą.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

W kościele św. Józefa na krakowskich Bieńczycach zgromadziło się kilkuset pielgrzymów z całego świata, m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Kanady, Wenezueli, Senegalu, Nowej Zelandii i Libanu. Nie zabrakło również polskich wolontariuszy Caritas w charakterystycznych czerwonych koszulkach. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież ze Szczecina, która przyjechała na spotkanie z Ojcem Świętym.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia ks. Mariana Subocza, dyrektora Caritas Polska, który powitał zgromadzonych. Podkreślił, że spotkanie w oczekiwaniu na Ojca Świętego jest wyjątkową radością i świętem dla całej rodziny Caritas. „Chcemy świętować razem ten wyjątkowy czas Roku Miłosierdzia, ale również wyjątkowy jubileusz 1050. rocznicy chrztu Polski, kiedy to naród polski został włączony do wspólnoty ochrzczonych. Chcemy przeżywać to razem z Wami jako jedna rodzina Caritas. Życzę Wam wspaniałego czasu, niech ten festiwal chrześcijaństwa i miłości umocni Waszą wiarę” – powiedział ks. Subocz, dziękując także księdzu kardynałowi za obecność.

„To wielka radość, że możemy spędzić razem to wyjątkowe popołudnie z młodymi Caritas. To właśnie młodzi mają być siłą i misją miłości, misją Caritas w świecie. Młodość jest etapem życia, który więcej się nie powtórzy. Odkryjcie to! Odkryjcie błogosławieństwo i łaskę bycia młodym! Bóg was wzywa, by wykorzystać, ten etap życia – młodość, żeby służyć innym ludziom!” – stwierdził podczas spotkania kard. Tagle.

Ważnym elementem były również świadectwa i wymiany doświadczeń wolontariuszy Caritas z różnych zakątków świata: Anglii, Kanady, Senegalu, Wenezueli i Oceanii. O swoim powołaniu do bycia Caritas opowiedzieli również wolontariusze Caritas Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Mimo wielu różnic kulturowych, wszyscy jednogłośnie mówili, że wdzięczność podopiecznych jest największym wynagrodzeniem ich pracy.

Gościem specjalnym był również ks. Paul Karam, dyrektor Caritas Liban, który na zakończenie poprowadził wzruszającą modlitwę o światło dla wszystkich wolontariuszy Caritas i pokój na świecie, szczególnie na Bliskim Wschodzie. Błogosławieństwa udzielił kardynał Luis A. Tagle.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Caritas Polska, Caritas Internationalis i Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz zaangażowaniu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży przy parafii św. Józefa.


DATA PUBLIKACJI: 2016-07-28 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
pomoc żywność
na górę