Patronalne święto Caritas Archidiecezji Krakowskiej

17 czerwca przypada wspomnienie św. Brata Alberta, patrona Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zgodnie z coroczną tradycją Caritas zaprasza pracowników i wolontariuszy do sanktuarium św. Brata Alberta „Ecce Homo” w Krakowie przy ul. Woronicza 10.

O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, koncelebrowana przez księży pracujących w Caritas i współpracujących z tą instytucją, a także księża proboszczowie parafii, na terenie których działają placówki Caritas.

Doroczna Msza św. jest okazją do podziękowania Bogu za wszystko, co udało się zrealizować w ciągu ostatniego roku: nowo otwarte ośrodki dla potrzebujących, przeprowadzone akcje, udzieloną pomoc.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Caritas Archidiecezji Krakowskiej, prowadzonych przez nią dzieł, jej pracowników, współpracowników i wolontariuszy, a także wszystkich, którzy korzystają z naszej pomocy.

Będziemy także modlić się w intencji znajdującego się w szpitalu kard. Franciszka Macharskiego, na co dzień mieszkającego u Sióstr Albertynek.

DATA PUBLIKACJI: 2016-06-14 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę