Wielicka Stacja Opieki Caritas Perłą Powiatu
Nasza Stacja Opieki w Wieliczce została nagrodzona „Perłą Powiatu Wielickiego” w obszarze społecznym. Nagrodę wręczył Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 stycznia 2016 roku w Kampusie Wielickim.

Nagroda Starosty Wielickiego „Perła Powiatu Wielickiego” jest przyznawana za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Wielickiego.

Stacja opieki Caritas w Wieliczce działa od 1999 roku. Powstała w budynku należącym do parafii pw. św. Klemensa budynku przy ul. Sikorskiego 6. Pracownicy stacji niosą pomoc osobom starszym, przewlekle chorym, samotnym, niepełnosprawnym. Opieką objęci są mieszkańcy miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Biskupice.

Pomoc dotyczy zadań z zakresu specjalistycznych usług opiekuńczych takich jak świadczenia pielęgniarskie i rehabilitacyjne. Istotnym elementem tej pomocy jest wsparcie emocjonalne i duchowe jako jeden z aspektów wyznaczających jakość opieki.

Świadczenia pielęgniarskie i rehabilitacyjne realizowane są na terenie Stacji Opieki w gabinetach: zabiegowym i rehabilitacyjnym oraz w domu chorego.

Stacja zapewnia bezpłatne, profesjonalne usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne osobom przewlekle chorym, zwłaszcza znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Usługi świadczone są w domach chorych i w siedzibie stacji, wyposażonej kompleksowo w sprzęt niezbędny do rehabilitacji.

Pielęgniarki Stacji Opieki w Wieliczce w 2015 r. objęły opieką 354 pacjentów w tym 59 pacjentów w ramach opieki domowej. Podczas 1895 wizyt domowych oraz pracy w gabinecie zabiegowym wykonały 11405 czynności pielęgniarskich. Rehabilitantki pomogły 695 pacjentom (w tym 29 pacjentów objętych było rehabilitacją domową), wykonując 23803 zabiegi.

„Osoby zatrudnione w Stacji Opieki posiadają odpowiednie kwalifikacje do świadczenia pomocy. Jednak poza kwalifikacjami posiadają przede wszystkim ogromne poczucie  misji, chęci pomagania. Każda osoba, która przychodzi do Stacji Opieki Caritas zostaje potraktowana z  ogromnym szacunkiem. Pracownicy starają się też zawsze wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom podopiecznych, również jeśli chodzi o terminy zabiegów pielęgniarskich czy rehabilitacyjnych” - czytamy we wniosku o przyznanie Stacji Opieki w Wieliczce „Perły Powiatu Wielickiego”.


DATA PUBLIKACJI: 2016-02-01 » Pozostałe aktualności
Kategorie
» wakacje
» ogólne
» akcje
skrzydla pomoc dzieci
Wielkanocna Akcja Caritas
kwiaty pomoc ślub Caritas
1 procent, pit, 1 %, OPP
spiżarnia Caritas pomoc niemarnowanie żywności
pomoc żywność
na górę