Konferencja dla Opiekunów i Asystentów Szkolnych Kół Caritas

Zapraszamy na konferencję organizacyjno - szkoleniową dla Opiekunów i Asystentów Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która odbędzie się 7 października 2013 (poniedziałek) w godz. 14.00 - 18.30 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma (na I piętrze) przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach.

Zależy nam, aby wszystkie osoby odpowiedzialne i zaangażowane w prace SKC mogły się wspólnie spotkać, podzielić doświadczeniami, problemami, uzyskać wszelkie potrzebne w pracy informacje i doszkolić od strony formalnej, jak w sposób profesjonalny promować wolontariat i przez niego skutecznie wychowywać.

Program spotkania:

14.00 – 14.50 - Przyjazd i rejestracja uczestników

· Składanie podpisanych umów i ankiet aktualizujących dane

· Zgłoszenia wniosków formalnych i uwag

· Możliwość konsultacji z ks. Koordynatorem ds. wolontariatu

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 – Przerwa na kawę i herbatę

16.00 – 17.00 – Konferencja – Sala Konferencyjna (I piętro) Dom Duszpasterski

Jak wychowywać młodzież do zaangażowania w wolontariat i bezinteresowną pomoc człowiekowi

17.00 – 17.15 – Przerwa

17.15 – 17.45 – Panel dyskusyjny - Sala Konferencyjna (I piętro) Dom Duszpasterski

Aktualne problemy i troski w pracy z młodzieżą

Uwaga:

1. Proszę o przekazanie sobie wzajemnie informacji o konferencji.

2. Istnieje możliwość potwierdzenia delegacji.

3. Proszę o przywiezienie na konferencję lub przesłanie: ankiet aktualizujących dane (potwierdzonych pieczątką szkoły), umów wolontaryjnych opiekunów i asystentów oraz zaległych sprawozdań i planów pracy na nowy rok. W razie zawieszenia działań SKC w Państwa Szkole, proszę o informację na ten temat i ewentualne oddelegowanie na spotkanie osoby zainteresowanej reaktywowaniem działalności SKC.

4. Bardzo proszę o potwierdzenie udziału Opiekunów i Asystentów do 4 października 2013 - tj. piątek do godz. 12.00 (sms na kom. 604 95 44 55, e-mail: rmajka@caritas.pl); prosimy też o przesłanie ewentualnych uwag i spraw do dyskusji.

Ks. Robert Majka

koordynator ds wolontariatu