Zebraliśmy pieniądze na zakup respiratora!
Szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID - 19, otrzyma 100 tysięcy złotych na zakup respiratora. Dzięki Waszym wpłatom osiągnęliśmy zamierzony cel!
Biedronka pomaga najuboższym seniorom
250 starszych osób w bardzo trudnej sytuacji finansowej z naszej diecezji otrzyma pomoc w ramach programu "Na codzienne zakupy", finansowanego przez Fundację Biedronki.
Pomóż seniorom!
Pomóż nam sfinansować paczki żywnościowe dla seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu archidiecezji krakowskiej.
Caritas pomaga bez przerwy
Nie możemy przestać pomagać osobom najuboższym, których sytuacja teraz dodatkowo się skomplikowała. "Słuchamy Pana Boga. Dopóki jesteśmy zdrowi i damy radę, będziemy pracować" - mówi s. Leokadia
Placówki dziennego pobytu nieczynne do odwołania
Wojewoda małopolski przedłużył do odwołania swoje polecenie zawieszenia działalności placówek wsparcia dziennego, klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej.
Respirator dla Krakowa
W związku ze skierowaną do Caritas prośbą rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na dodatkowy respirator dla Krakowa. Zdajemy sobie sprawę, że ta akcja może być na wagę życia.
Wznawiamy wydawanie żywności
Od poniedziałku 23 marca Punkt Socjalny Caritas w Brzegach 255, 32-002 Węgrzce Wielkie wznawia wydawanie żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (FEAD) indywidualnym odbiorcom.
Pomoc dla seniora
W ramach rozszerzenia pomocy seniorom, osobom niepełnosprawnym i bezdomnym krakowska Caritas planuje dotrzeć do ponad tysiąca podopiecznych z paczkami z żywnością i środkami czystości.
Kromka chleba dla sąsiada
Nasi wolontariusze w parafiach to głównie seniorzy, obowiązują ich więc te same zalecenia, co pozostałych ludzi starszych. Ale każdy senior ma też sąsiadów.
Biuro Caritas nieczynne
W dniach 16 - 20 marca biuro Caritas Archidiecezji Krakowskiej będzie nieczynne. Kuchnia św. Brata Alberta w Krakowie wydaje ubogim i bezdomnym posiłki tylko na wynos.

...