e Aktualności e e Do pobrania e e Galerie e e Placówki e e Projekty i akcje e e Wolontariat e e SKC e e AKC e e PZC e
 
Caritas
Start Podziel się podatkiem! O nas Formy działania Dziękujemy Kalendarium Biuletyn Media Linki Kontakt
PomocAktualności
Wigilia dla bezdomnych

Ponad tysiąc osób zasiadło w sobotę 24 grudnia za stołami w krużgankach klasztoru oo. franciszkanów w Krakowie, by uczestniczyć w tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Na wigilię przyszli bezdomni i samotni, a także biedne rodziny z dziećmi. Na stołach czekały na nich barszcz czerwony, ryba, ziemniaki, kapusta z grochem, słodycze, owoce i napoje. Przy każdym nakryciu znalazł się aniołek, zrobiony przez dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Nowej Hucie. W poprzednich latach dzieci przygotowywały figurki Jezusa z malowanej gliny i świąteczne stroiki. Prezenty dla bezdomnych przygotowali też wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas.

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, nawiązując do tegorocznego hasła „Kościół naszym domem” zapewniał: „Będziemy robić wszystko, aby wszyscy ludzie w Polsce odczuli, że Kościół jest domem, gdzie jest miłość, życzliwość, żeby wszyscy czuli się kochani i bezpieczni". Wyznał też zebranym, że spotkanie z nimi jest dla niego najważniejszym spotkaniem tego dnia.

Po modlitwie zebrani w krużgankach łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Wspólne kolędowanie prowadzili klerycy franciszkańscy z zespołu Fioretti. Po wieczerzy każdy uczestnik otrzymał paczkę z żywnością na święta. W paczkach znalazły się: konserwy mięsne, pasztet, duża paczka herbaty, cukier, kawa Inka, czekolada, ciastka, chałka, margaryna i jabłka. 

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować to wigilijne spotkanie!

OPUBLIKOWANO: 2012-01-03 (14:53:26)
Dodatkowe informacje
+ Wszystkie
+ Wyszukaj
btg Reklama
akcja
akcja
akcja
akcja
PomocKontakt
Województwo Małopolskie
Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Ossowskiego 5
30-656 KRAKÓW
012 637 07 12
BSR Kraków 97 8589 0006 0000 0011 1197 0075
Platforma informacyjna
Szukam pomocy - Chcę pomóc
projekt współfinansowany
przez Wojewodę Małopolskiego
+ Na górę + Strona Główna + Drukuj
© Caritas Archidiecezji Krakowskiej :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia